Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?


Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

SEO’nun kalbi olan ve projelerde en çok dikkat etmeniz gereken anahtar kelimeler beklide en doğru seçildiğinde her şeyden önemli olmaktadır. Bu anahtar kelimeleri bulmada sizlere fayda sağlayacak çeşitli sitelerden en iyilerini sizler için derledik.

·         Google Adwords

Gooogle Adwords’e kayıt olun ardından sizden ödeme isteyecek fakat siz EFT ile ödeme emrini seçin kayıt aşamasını atlatın eft yapmanıza gerek yok. Ardından Anahtar kelime planlayıcı bölümünden istediğiniz anahtar kelimeleri aratın aranma hacimlerine TBM oranlarına ve rakiplerin durumuna bakabilirsiniz. Google Adwords’un anahtar kelime planlayıcıyı özellikle çok başarılı bulmaktayım. Her projeye başlamadan önce Google Adwords üzerinden çalışmalar yapıp ardından o proje giriş yapmaktayım

·         Ubersuggest.io

Türkçe desteğinin olmamasının yanında oldukça zor bir araması yoktur fakat Google Adwords kadar kapsamlı ve detaylı bir tarama yapmanıza imkan sağlamaz fakat oldukça hızlı ve basit bir şekilde yine anahtar kelime analizi yapabileceğiniz başarılı bir sitedir.Bu iki aracı birden kullanıyorum ve en son sentez yaparak doğru kararımı veriyorum.

Sizlerde SEO hakkında bilgi ve tekniklerini öğrenmek istiyorsanız sitemizde SEO ile ilgili ayrıntılar bulabilirsiniz. Bilgilendirici yazılarımızın devam etmesini istiyorsanız sitemizdeki reklamlara tıklamanızını rica ediyoruz.

Etiketler: anahtar kelime analizi nasıl yapılır
seo

0 yorum