Backlink Nedir?


Backlink nedir, sitemizin linkinin başka sitelere eklenmesidir. Backlink kavramı her yıl gündem konusu olmaktadır. Kimileri yıldan yıla değerini kaybettiğini söylese de, kimileride backlink’in güçlü bir SEO adımı olduğunu vurguluyor. Fakat arama motorları artık backlink için farklı bir puanlama sistemine gitti. Alınan backlinkler ile sitemizden verilen backlinkler arasında bir oran oluşturdular. Bundan dolayı günümüzde hala backlink önemlidir.

backlink nedir

Backlink Alırken Dikkat Edin!

Backlink alırken dikkat etmeniz gereken hususlar doğru siteden link alıp, doğru sitelere link vermeniz gerekir. Kaliteli bir site, sektörünüzle alakalı olmalı, güncel, özgün ve günlük içerik girilmelidir, aldığı ve verdiği linkler orantılı olmalıdır. Kaliteli site derken domain otoritesine sahip sitelerden bahsediyoruz.

Eskiden Page Rank ile sitelerinin kalitesi belirleniyordu. Birkaç yıl önce Google Page Rank’ı tamamen kaldırdı. Tüm sitelerin değerini sıfır olarak güncelledi. Artık backlinklerin değerini domain ve sayfa otoritelerini ölçmemiz gerekecek. Bir sonraki yazımızda sizlere Domain Otoritesinden bahsedeceğiz. Sitemizde SEO bölümünden Domain Otoritesi konusuna ulaşabilirsiniz.

Etiketler: backlink,domain,değerini,doğru,alırken

seo

0 yorum