Backlink, sitemizle aynı sektörde bulunan sitelerden aldığımız bağlantılardır. Bir nevi bağlantı aldığımız siteler sitenize referans olmakta bu da Google’ın gözünde büyük öneme sahiptir. Backlink site dışı seo çalışmasının temelidir.
Site dışı seo çalışmalarının sihirli sözcüğü “Backlink” dir. Doğru sitelerden aldığımız zaman başarı kaçınılmazdır. Tabi backlink yalnızca başka sitelerden bağlantı alma olarak görmeyin, aynı zamanda sitenizden başka sitelere bağlantıda vermelisiniz.

backlink

Backlink Ağı

Backlink çalışmasına başlamadan önce planlı bir çalışma yararınıza olur. Çünkü rastgele alınan backlinkler faydadan çok sitenize zarar verebilir. Backlink çalışması belirlerken en az 6 aylık plan dahilinde oluşturmalıyız. Yeni siteleriniz için kesinlikleş backlink almak için acele etmeyin. Yeni bir site için çok fazla backlink aldığınız zaman Google filtre ceza uygulayabilir. Yeni siteler için başlangıçda tanıtım yazısı almak daha mantıklı olacaktır. Tanıtım yazısında iki link çıkışı yapın, biri anasayfaya biri de anasayfa haricinde farklı bir sayfaya. Backlink çalışmasında link almak kadar planlı bir şekilde alınan ve verilen linkleri takip etmek zararlı linkleri temizlemek son derece önemlidir.

Şunu unutmamak gerekir sektörde yıllanmış siteleri bir anda geride bırakamzsınız. Aklınıza her zaman bu düşünce olmalı ve backlink alımı konusunda aceleci davranmayın. SEO çalışmasının her adımında takip etmek, geri dönüşleri incelemek herzaman önemlidir. Doğru yapıldığı takdirde en büyük başarıyı backlinklerden elde edersiniz. Bu yazımızla backlink dünyasna giriş yaptık. Backlink Ağı oluşturma konusunu SEO bölümünden aratarak ulaşabilirsiniz.  


Etiketler: backlink,için,seo,aldığımız,almak
seo

0 yorum