Kırık Link Nasıl Düzeltilir?


Kırık link, SEO çalışmalarında düzenli olarak takip etmeniz gereken oldukça önemli bir konudur. SEO çalışmalarında başarıyı yakalamanın anahtarı kırık linkleri düzeltmekten geçer. Sizlere kullandığım bir siteden kırık link nasıl düzeltilir adım adım sizlere göstereceğim. Sizlerde yazdıklarımı uyguladığınız takdirde kırık linklere veda edebilirsiniz. Kırık Link Nedir? Çalışma öncesi ön bilgi almak için konumuza tıklayınız.Kırık Link Nasıl Düzeltilir

Kırık Link Kontrolü?

Kırık link kontrolü için öncelikle www.brokenlinkcheck.com  sitesine giriş yapıyoruz.

Yukarıdaki resimdeki gibi sitemizin adını yazıyoruz, “Security Code” kısmına gelen güvenlik sözcüğünü yazıyoruz. “Find broken links now” tuşuna basıp, kırık link avına başlıyoruz.


Kırık linkleri yukarıdaki resimdeki gibi bizlere site gösteriyor.  Ya bu kırık linkleri 404 hata sayfalarına yönlendirmemiz gerekir. Ya da direk olarak ilgili linklerin bulunduğu yazılarımızı bulup sitemizden kaldırmamız gerekiyor. İkisinide yapmadığımız zaman arama motorları sitemize seo puanı olarak eksi değer vermekte buda seo çalışmamızın başarılı olmamasına neden olmaktadır. 

Sizlere tavsiyem bu site üzerinden ücretsiz olarak düzenli bir şekilde kırık link kontrolü yapınız. Kırık linkleri ya 404 sayfalarına yönlendiriniz veya direkt olarak kaldırınız. Bu şekilde bir çalışma yürütmeniz seo çalışmasında başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır. 

Etiketler: kırık link nasıl düzeltilir, kırık link kontrolü, bozuk link düzeltme, wordpress kırık link, blogger kırık link,
seo

0 yorum