Site Dışı SEO Nedir, Nasıl Yapılır?


Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO, site içi SEO çalışmalarımızı tamamladıktan sonra uygulamamız gereken ikinci adımdır. İngilizce açılımı “Off Page SEO” olarak adlandırılır. Site dışı SEO genel olarak sitelerden aldığımız linklerden oluşur. Site dışı SEO, genel olarak aldığımız bu tüm linklere denir. Aynı sektörde bulunan sitelerin birbirine link vermesi site dışı SEO çalışmanıza oldukça anlam katacaktır.    


site dışı seo

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Karşı siteden link alma işlemine backlink nedir. Backlink almanın bir çok yolu bulunmaktadır. En çok fayda vereni aynı sektörden siteden backlink almaktadır. Backlink alıp, verirken oldukça dikkat etmemiz gerekir. Çünkü yanlış siteye link çıkışı yapmak veya yanlış siteden link almak faydadan çok zararla sonuçlanabilir. Site dışı SEO başlamadan önce bir yol haritası çizilmeli ve plan dahilinde hareket edilmelidir.

Site dışı seo, alınan ve verilen backlinklerden, sosyal medya link çıkışlarından, sitemize gelen ziyaretçilerin davranışlarını izleyip takip etmemizden, domain, tema, hosting seçiminden oluşmaktadır. Bu tüm çalışmaların için bir plan çizilmelidir. Yeri ve zamanı geldikçe adımlar uygulanmalıdır.


site dışı seoBacklink alırken dikkat etmeniz gerekenler;

Backlink alacağınız sitenin güncel olmasına, sizin sitenizle aynı kategoride bulunmasına, spam içerik bulundurmamasına, kaliteli ve özgün içerikler oluşturmasına, ziyaretçisiyle etkileşim içinde olmasına, sosyal medyada aktif olmasına, backlink alacağınız sitenin otoriter domaine sahip olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu kriterleri taşıyan bir siteden backlink almanız SEO çalışmanızda oldukça faydalı bir adım olmaktadır.  

Bu yazımızda genel olarak site dışı SEO tanımından bahsettik, detaylı bilgi arıyorsanız SEO kategorimizden istediğiniz konuya erişebilirsiniz.

Etiketler: site dışı seo, site dışı seo nedir, site dışı seo nasıl yapılır


seo

0 yorum