Site İçi SEOSite içi SEO, SEO çalışmalarının iki adımdan biridir. Web sitemizin içerisinde yaptığımız kod yapısı ve sitenin düzeniyle ilgili yapılan SEO’nun kalbi durumda olan çalışmalardır. Site dışı SEO’nun başarılı olabilmesi için öncelikle site içi SEO’nun düzgün bir şekilde yapılması gerekir.

site içi seo

Site İçi SEO Nedir? İç SEO Nedir?

Site içi SEO çalışmalarına site içi optimizasyon da denmektedir. Site içi seo veya site içi optimizasyonun genel görevi sitemizin iç yapısının arama motorları ve özellikle Google’ın kriterlerine uygun olması için yapılan çalışmalardır. SEO çalışmalarında özellikle ilk olarak site içi seo çalışmasını yapmamız daha stabil bir seo başarısı elde etmemize olanak sağlar.Tabi seo çalışmalarının her adımında içerik girerek siteyi güncel tutmak en önemli adımdır. 

SEO çalışmalarının özeti genel olarak siteyi siteyi hep güncel tutup içerik girip her bir çalışma halinde olmaktır çünkü Google güncel sitelere daha çok önem verir. Güncelliğini yitiren web siteler sıralamadan düşmeye mahkumdur.


Site İçi SEO Optimizasyon

Site içi SEO’nun adımlarına geçmeden önce sizlere tavsiyelerim olacak. İçerik için önerim daima özgün içerikler olması gerekir. İçerik de başlık, etiketler, anahtar kelimeler özgün olmalıdır. Spin makaleler Google’ı aldatamayacağı gibi web kullanıcılarının da gözünde bir değeri olmamaktadır. Makale yazarken şunu düşünmelisiniz. Neden bu yazımı okusunlar?Site içi seo çalışmalarında en çok yapılan hatalardan biri gereksiz çok fazla kullanılan anahtar kelimeleri tespit etmektir. İstediğiniz kelime makalede geçsin diye anlam bozacak şekilde eklemelerden kaçının. Başlığın çok fazla uzun olmamasına özen gösterin. Temanızın göze hitap etmesi ve çok fazla kod yığını bulunmaması gerekir. Sade ve mobil uyumlu şık bir tema tercih sebebi olmalıdır.

Google’ın son güncellemeleri ile artık “Özgün” olmak kelimesi yerine oturdu. Sitemize ekleyeceğimiz her içeriğin güncel ve kullanıcının ilgisini çekmelidir. Google yaptığı nerdeyse son güncellemelerin hepsinde makalenin özgünlüğünden bahsetmektedir. Farklı fikirler ve sektöründe yeni adımlar oluşturan siteler Google tarafından daha çok desteklenmektedir.  


Etiketler: site içi seo, site içi seo nedir, iç seo nedir, site içi optimizasyon, iç seo

seo

0 yorum