Backlink Kurgusu


Backlink Kurgusu,Backlink düzenli ve doğru yapıldığı takdirde başarının anahtarıdır. Sitemize backlink almaya başladığımız zaman bunu bir anda değil yavaş yavaş backlink almak daha faydalıdır. Örneğin, bir anda 100 backlink almak yerine her ay 20 tane almak daha mantıklıdır. Backlink akışını kesmememiz gerekir. Düzenli olarak backlink almalıyız. Yabancı sitelerden link almamaya özen gösteriniz. Eğer yerel bir site iseniz, bulunduğunuz şehirde bulunan sitelerden backlink almanız daha faydalı olacaktır. Tabi her çalışma öncesi rakiplerin yıllardır sektörde olduğunu ve bu siteleri 1 ayda geçemeyebileceğinizi bilmeniz gerekir. Yeni siteler için çok fazla link almamaya özen gösteriniz. 

Backlink Kurgusu


SEO çalışmalarında doğru yapıldığı taktirde en doğru sonuçları backlink verecektir. Tabi backlink çalışmalarında yalnızca link almaktan ibaret değildir. Backlink almanın yanında aldığınız, verdiğiniz linkleri inceleyip, denetlemeniz gerekir. “Backlink Araçları” konumuzdan backlinklerinizi yönetebileceğiniz araçları anlatmıştık. Dilerseniz okuyup konuya hakim olma açısından fayda sağlayabilirsiniz.

Backlink Kurgusu Nasıl Yapılır?Öncelikle yeni bir sitenin backlink kurgusunu birlikte kuralım. İlk ay için 5 tane link almayı planlayalım. Hemen alacağımız linkleri belirleyelim. Daha sonrada linkleri aya yayalım. Bir anda almak yerine zamanlayarak almak daha faydalıdır. Sonraki ayda 10 Backlink alalım. Buj şekilde kademeli bir ilerleme daha iyi olacaktır. Yeni siteler için kesinlikle forum sitelerden backlink almayın. Aldığınız backlinklerin kaliteli sitelerden olduğuna emin olun. Backlink alacağınız sitelerin “Domain Otoritesi” ‘ne dikakat ediniz. Alacağınız backlinklerin silinmemesine özen gösterin. Sadece anasayfaya değil, yan sayfalara da backlink alın. Organik ve iyi trafiği bulunan sitelere yönelin. Güncel olmayan sitelerden backlink almayın. Sosyal ağların iyi bir backlink kaynağı olduğunu unutmayın.

Etiketler: backlink,almak,sitelerden,link,anda

seo

0 yorum