Backlink Planlama


Backlink Planlama, “Backlink” ne olduğunu ve “Backlink Araçlarını” daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. İlk defa bu konuyu okuyorsanız eğer daha önceki konularımızı bütünlük olması açısından okumanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi gelelim asıl konumuz olan backlink planlaması nasıl olmalıdır. Backlink nerelerden almamız gerekmektedir. Spama girmeden en çok sitemize fayda sağlayacak backlinkler nelerdir. Tüm bu konuları alt kısımda açıklayacağız.

Backlink Planlama Nasıl Olmalıdır?

Backlink çalışmasına başlamadan önce bir plan çizmemiz gerekiyor. Örneğin altı aylık bir çalışma düşünüyoruz. Altı ay sonra kaç backlink alacağımzıda belirlememiz gerekiyor. Tabi yeni bir site ile yıllanmış bir site arasında çalışma türü olarak farklılık gösterir. İki site türünede farklı stratejiler uygulamak gerekir. Yeni bir site için backlink çalışmamızı şekillendirelim öncelikle. Yeni bir site için öncelikle backlink alma konusunda aceleci olmayan çünkü Google bunun doğal olmadığını  anlıycak ve aldığınız backlinkler fayda yerine zarar verecektir. Yeni bir sitenin çok fazla link almasına Google Filtre cezaları uygulayabilir. 

Backlink Planlama


Yeni sitelerinize backlink almak yerine tanıtım yazısı almanız daha faydalı olacaktır. Tanıtım yazılarında dikkat etmeniz gerekenler, aynı sektörden linkler alın, tanıtım yazınızda site linkiniz, marka ve sloganlarınız, anahtar kelimeleriniz geçmelidir. Birde her tanıtım yazısında farklı bir strateji uygulayın. Bir tanesine site linkini geçirin, diğer tanıtım yazınızda sadece slogan ve site adınızı geçirin link vermeyin. Biraz doğal bir görüntü sağlayın. Tanıtım yazısından sonra yeni siteye uygulayacağız ikinci adım Sosyal medya sitelerinde sitenizi paylaşmaktır. En son olarak belirli bir süre geçtikten sonra backlinklere başlamanız gerekmektedir.

Etiketler: backlink,site,tanıtım,yeni,planlama

seo

0 yorum