Backlink Sayısı


Backlink sayısı, Sitemize aldığımız backlinklerin artık sayınısı ve nerelerden aldığımızı bilmemiz gerekiyor. Sitemizin üst sıralarda yer almasını istiyorsak backlinklerimizi her daim kontrol etmemiz şarttır. Zararlı linkleri tespit edip, silmemiz gerekmektedir. Sitemize çok fazla backlink alarak daha üst sıralara geliriz düşüncesi tamamen yanlıştır. Aşırı backlink alımı sitemizi spama sokabilir. Backlinkde önemli bir noktada yavaş yavaş ilerleyen ve silinmeyen backlinkler daha faydalır. Aldığımız backlinkin silinmemesini garanti etmeliyiz.

Backlink Sayısı Ne Kadar Olmalıdır?

Backlink alırken sürekli anasayfaya link çıkışı yapmayın. Alt sayfalarada link çıkışına izin verin. Backlink çalışmasında her zaman doğal bir site görüntüsü göstermemiz gerekmektedir. Doğal olmayan siteleri Google yakalayıp, cezalar uygulamaktadır. Buda emeklerinizin boşa gitmesine neden olmaktadır.
Alacağımız link yapısı “Anchor Text” yapısına uygun olmalıdır.

Backlink Sayısı
Backlink Sayısı
Örneğin;
<a href=https://www.seocinim.com title=”SEO” rel=”Dofollow”>SEO</a>
Yukarıdaki yapı gibi dofollow backlinkler almamız gerekmektedir. Bir tanıtım yazımızda en fazla iki adet link çıkışı yapmalıyız. Doğal bir çalışma görüntüsü vermemiz için de planlı ve aralıklı backlinkler almamız gerekmektedir.

Etiketler: backlink,gerekmektedir,link,backlinkler,doğal

seo

0 yorum