Forum Tanıtımı


Forum Tanıtımı, son zamanlarda etkisi azalsada backlink kaynağı olarak önereceğimiz diğer bir backlink kaynağıdır. Backlink alırken en çok dikkat etmeniz gereken forumlardır. Forumlarda da yine konunuzla alakalı forumlardan backlink almanız gerekir. Aynı sektörde bulunan forumlardan alınan backlink iyi bir etki yaratabilir. Örneğin; SEO hizmeti sektöründe bir sitemiz var, bizim seo forumlarından backlink almamız daha faydalı olacaktır. Çok fazla link çıkışı olan, aktif ve güncel olmayan forumlardan backlink almayın.

Forum Tanıtımı Nasıl Yapılır?

Forum tanıtımı yaparak backlink almak için sizlere en çok kullanılan forumlardan örnek göstereceğim. R10, Wmaracı ve Donanım Haber gibi sitelere kayıt oluyorsunuz. Ardından hizmetinizle ilgili 3 farklı tanıtım yazısı yazıyorsunuz. Sonra her bir foruma link çıkışı yaparak o tanıtım yazılarınızı ekliyorsunuz. Böylelikle kaliteli bir backlink kaynağı oluşturmuş olursunuz. Yinede vurguladığım gibi aynı sektörden forumlara öncelik verin. 

Forum Tanıtımı


Çok alakasız forumlardan alacağınız backlink fayda değil belkide zarar verir. Sıralamada yükselmeyi beklerlen geriletebilir. Bu işlemleri çok sık yapmamaya özen gösterin. Her zaman dediğimiz gibi Doğal bir çalışma sergileyin. İlk günden 1.000 tane forumdan backlink almak sizcede doğal değil dimi? 1.000 tane backlink bir anda almaktansa zamana yayın, her gün 10-15 tane alın. Daha doğal bir görüntü sergileyin.

Etiketler: backlink,forumlardan,doğal,forum,tane

seo

0 yorum