Paravan Blog Nasıl Yapılır?


Paravan Blog Nasıl Yapılır, konumuzla sizlere paravan blogu açıklayıp, püf noktaları hakkında bilgiler aktaracağız. Paravan Bloglar, sitelerimiz için ücretsiz tanıtım yazısı backlink kaynaklarıdır. Açılması kolay ve ücretsiz olmasından dolayı kendi paravan blog ağınızı kurarak kaliteli bir backlink ağı oluşturabilirsiniz. Paravan blog kurmak maliyetsiz fakat vakit alan bir çalışmadır. Bundan dolayı zaman konusunda sıkıntı yaşıyor ve paravan bloglarla ilgilenemiyorsanız. Webmaster forumlarında ilanlara göz atarak hazır paravan blog ağlarınıda kullanabilirsiniz.

Paravan Blog Stratejisi

Pravan bloglardan backlink alırken,  makale altlarına yorum atarakda backlink alabiliriz. Burada dikkat etmemiz gerekenler, çok fazla yorum atarak backlink almayın, sitemizin sektörüyle alakasız blogları kullanmayın.

Paravan blog ağınızı ücretsiz sistem olan wordpress veya blogger üzerinden kurabilirsiniz. İki blog sisteminde de sitenizle uyumlu bir domain ile paravan blog açmanız aynı kategoride içerikler üretmeniz gerekir. Burada wordpress ve bloggerda nasıl paravan blog açılır konunun uzamaması için adım adım anlatmayacağım genel hatlarıyla SEO’yu ilgilendiren kısmından bahsedeceğim. Paravan blogumuzu oluşturdukdan sonra günlük özgün içerik eklememiz gerekmektedir. Bu şekilde en az 1-2 ay paravan blogumuzu içerikle besledikten sonra tanıtım yazısı alma vakti gelmiştir. 

Paravan Blog Nasıl Yapılır


Tanıtım yazısı yoluyla backlink alabiliriz. Paravan blogların birbiriyle bağlantılı yapmak önemlidir. Aşağıdaki resime dikkat ederek oluşturduğunuz paravan bloglarından resimdeki sıraya göre çıkışlar yapın. Örneğin; 5 farklı paravan blogu oluşturdunuz. Önce birinden öbürüne ardından resimdeki gibi ana sitemize backlink çıkışı yapılmalıdır. Resimi iyi incelerseniz ne demek istediğim daha net anlaşılacaktır.

Etiketler: paravan,blog,backlink,tanıtım,yazısı

seo

0 yorum