Sosyal Medya Pazarlama Taktikleri?


Sosyal medya platformlarında ürün  ve hizmetlerinizi etkili olarak sunabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı oluşturduktan sonra herkesin sorduğu soru “Ürünlerimi nasıl daha çok kişiye ulaştırırım?” sizde böyle düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sosyal medya kullanarak nasıl daha çok kişiye ulaşabileceğinizin taktiklerini vereceğiz. Aşağıdaki anlatacağımız sosyal medya pazarlama taktikleri sayesinde işletmenizi görünürlüğünü ve bilinirliğini artırabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlama Taktikleri Nelerdir?

İş hacminize uygun sosyal ağ platformlarını belirleyin. Yalnızca bir sosyal ağa bağlı kalmayın. Hizmetinize uygun olan tüm sosyal ağları aktif olarak kullanın. Hizmet sektöründeki siteler için Facebook ve Twitter iyi bir tercih olabilir.Yalnızca ürün odaklı bir firmanız var ise İnstagram ve Pinterest sizler için uygun bir sosyal ağ platformudur.

Her sosyal ağda hesap açmakda çözüm değildir. Hedef kitlenizi analiz ederek. Hedef kitlenizin bulunduğu sosyal ağlara yönelin. Paylaşımlarınızın zamanlamasını hedef kitlenizin sosyal ağı kullandığı zamana göre düzenleyin.

Sosyal medya sitelerinin yayınladığı raporları inceleyerek uygun saatleri belirleyebilirsiniz. Facebookda genel olarak öğleden önce paylaşımların sık yapıldığı gece ise daha çok paylaşımlara yorum ve geri dönüşler yapıldı gözlenmiştir. Paylaşım yaparken aceleci olmayın. Yapacağınız yanlış paylaşımlar işletmenizin imajını etkileyebilir. Paylaşımlarınızın yasalara ve ilkelere uygun olmasına dikkat edin. Yasa ve ilkelerden kastığımız örneğin; bir doktorun ameliyat görüntüleri instagram hesabında paylaşması hiç yasal olmayacaktır. Müşterilerinizin soru ve yorumlarını göz ardı etmeyin . Mutlaka sosyal ağlar üzerinden cevap verin. Olumsuz yorumlardan da kaçmayın. Sorunları çözmeye çalışın. Bu şekilde yapılan çalışmalar sonucunda firmanızın güvenilirliğini artırabilirsiniz.

Sosyal Medya Pazarlama Taktikleri


Sosyal ağlarda kullandığınız tüm hesaplarınızı paylaşımlar yaparak canlı tutun. Diğer platformlarda da sosyal ağlardaki profillerinizi tanıtın. Büyük işler için sosyal medya ekibi oluşturun. Sektörünüzün öncülerinin hesaplarını takip edin, paylaşımlarını yorumlayın ve paylaşın. İşinizle ilgili olmasada sosyal konulara de paylaşımlarınıza yer verin. Sosyal konulara örnek vermek gerekirse “Bayram Mesajı” gibi.Mutlaka sosyal ağlardaki istatistiklerinizi inceleyin ve bu istatistiklere göre planlarınızı güncelleyin.

Etiketler: sosyal,medya,uygun,hedef,olarak

seo

0 yorum